O mnie

Jestem dziennikarką, współwłaścicielką firmy produkującej naturalne kosmetyki Pat&Rub by Kinga Rusin ale przede wszystkim jestem mamą dwóch dziewczynek, Poli i Igi.

Urodziłam się w Warszawie. Z tym miastem związane jest moje życie. Tu chodziłam do szkoły podstawowej, średniej i tu studiowałam. Tu poznałam swoich najlepszych przyjaciół. Tu brałam ślub i tu się rozwiodłam. Tu mieszkam i tu pracuję.

Do telewizji trafiłam z konkursu. To był konkurs na prezenterów muzycznych, a ja byłam wtedy na drugim roku italianistyki. Wygrałam, ale zanim trafiłam na ekran minął rok. Zaczęłam jako spikerka w Programie Pierwszym publicznej telewizji. W swoim zawodowym życiu przeprowadzałam wywiady ze znanymi ludźmi, robiłam reportaże, felietony i materiały newsowe, pisałam artykuły do gazet, byłam korespondentem radiowym.

Cztery lata spędziłam w Stanach Zjednoczonych. To była najlepsza szkoła życia i dziennikarstwa. Zafascynowała mnie amerykańska kultura i rzeczywistość, wciągnął amerykański przemysł filmowy. Byłam na „Oskarach” kilka razy z rzędu. Stojąc na czerwonym dywanie rozmawiałam z największymi sławami kina takimi jak Tom Hanks, Sharon Stone, Robin Williams, Meryl Streep czy John Travolta. Na miejscu trzymałam kciuki za Krzysztofa Kieślowskiego, dyskutowałam o Liście Schindlera z odtwórcą głównej roli Liamem Neesonem, z Allanem Rickmanem omawialiśmy sukces filmu z jego udziałem, „Rozważna i Romantyczna”, a ze zdobywcą Oskara Geoffreyem Rushem rozmawialiśmy o jego fenomenalnej roli w „Shine”. Na plan serialu Doktor Queen zaprosiła mnie Jane Seymour. Rok później zaprosiła mnie na kolację w …Warszawie.

Moja amerykańska przygoda skończyła się w 1997 roku. W roku 1998, po powrocie do Polski związałam się z telewizją TVN. Prowadziłam program Wizjer TVN. Od sierpnia 2005 roku prowadzę weekendowe wydania programu Dzień Dobry TVN (najpierw w parze z Marcinem Mellerem teraz z Bartoszem Węglarczykiem). W listopadzie 2006 roku, razem ze Stefano Terrazzino wygraliśmy czwartą edycję Tańca z Gwiazdami. Następstwem tego zwycięstwa była propozycja zostania gospodynią programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Przyjęłam ją bez wahania. Tak samo jak 5 edycji później tę żeby przejść do jury programu.

Więcej informacji możecie znaleźć na mojej stronie : www.kingarusin.pl

107 Odpowiedzi na O mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>